owocoweogrody.pl
Twój koszyk »
zamknij

BRZOZA BRODAWKOWATA 'YOUNGII' C2

Dostępność: Brak

Towar niedostępny

Niedostępny

Waga: C2 - 3 kg

Wymiar: 120-160 cm

Cena:

70.00

Opis produktu

BRZOZA BRODAWKOWATA ‘YOUNGII’

BETULA PENDULA ‘YOUNGII’

-LIŚCIE nagie, romboidalne, długości 3-8 cm, z zaostrzonym wierzchołkiem i klinowatą nasadą, nierównomiernie podwójnie piłkowane, ciemnozielone, błyszczące. Jesienią przebarwiają się na żółto.

-KWIATY rozdzielnopłciowe, bez okwiatu, zebrane w charakterystyczne kwiatostany (bazie). Kwitnie w kwietniu.

-OWOCE kotki - męskie powstają na końcach jednorocznych pędów już jesienią i zimują rozwijając się wczesną wiosną tuż przed rozwojem liści, w czasie kwitnienia długości 5-8 cm, żeńskie rozwijają się wraz z rozwojem liści, słabo widoczne, bez wartości dekoracyjnych

  • Stanowisko: słoneczne / półcieniste
  • Pokrój: parasolowaty / płaczący
  • Wysokość: 3-5 m
  • Szerokość: 6-8 m
  • Cechy użytkowe: na wysokość rośnie bardzo wolno, znacznie szybciej rozrasta się na boki i przez pierwsze kilka lat uprawia się ją przy paliku. Wysokość drzewa w znacznym stopniu zależy od wysokości podkładki, na której została zaszczepiona. Odmiana ta nie lubi przesadzania, a jeśli jest to konieczne to poleca się wykonać je wczesną wiosną wraz z bryłą korzeniową. Niestety posiada dużą zdolność wysuszania ziemi w miejscu swojego wzrostu, dlatego też jeśli rośnie na trawniku to trawnik musimy w jej najbliższym otoczeniu podlewać.
  • Odporność: mrozoodporna - strefa klimatyczna 3a (-40,0 do -37,2 st. C), wytrzymała na suszę i zanieczyszczenie powietrza
  • Gleba: bardzo tolerancyjna względem podłoża, rośnie dobrze niemal w każdej glebie z wyjątkiem podmokłych i bagiennych
  • Pochodzenie: odmiana powstała w Anglii przed 1873 rokiem, po raz pierwszy opisał ją Thomas Moore. Nazwana została na cześć Thomasa Younga – lekarza i fizjologa, który między innymi jako pierwszy opisał wadę wzroku, jaką jest astygmatyzm.
  • Zastosowanie: doskonała do nasadzeń krajobrazowych i parkowych, polecana do zieleni osiedlowej i ogrodów przydomowych. Pięknie wygląda posadzona pojedynczo na trawniku, wtedy bowiem najpiękniej uwidacznia się jej pokrój. Ze względu na zwisające pędy nie poleca się podsadzać jej innymi krzewami, a nawet bylinami. Odpowiednio podpierając i przycinając pędy po kilku latach można z tej odmiany utworzyć piękną ogrodową altanę.

Zapytaj o produkt

:
:
:
:

Poleć znajomemu

:
:
:

Zgłoś błąd

:
:
: